Penis Büyütme Yöntemleri ve Uygulamaları

Erkeklerde, günümüz problemlerinin en başında penis küçüklüğü sorunu gelmektedir. Bu problemler erkeklerin, kendilerine olan öz benliğin ciddi oranda azalmasına ve bundan dolayı da yeteri oranda cinsel hazza erişememesine yol açar. Ancak bu problem, tedavi edilebilir bir sorundur. Piyasa üzerinde birçok farklı penis büyütme uygulamaları vardır. Tüm bunlarla beraber erkeklerin penisinin, sıcaklığa, günün saatine ve cinsel olarak uyarılma ya da haz dışındaki hususlara bağlı olarak penis büyüklüğünü değiştirebileceğini de bilmekte fayda var. Heyecan ya da cinsel stimülasyon esnasında penis, tamamen kan ile dolar ve ereksiyon olmaya başlar. Ancak ereksiyon halindeki bir penis için normal boyut, açı ve şekilde geniş düzeyde bir değişiklik bulunur. Bazı erkeklerde ereksiyon haldeki penis, neredeyse sarkık (sertleşmeyen ya da yumuşak halde) penis ile tamamen benzer boyuttayken, bazı erkeklerde ise ereksiyon halindeki penis, sarkık olan penisten çok daha geniş ve uzun olabilir. Günümüzde kullanılan penis büyütme uygulamaları genel olarak şunlardan oluşur;

Pompa ve Genişleticiler 

Penis büyütme uygulamaları arasında son dönemler en gözde olan yöntemlerin başında pompalar ve genişletici aletler yer alır. Streching aletleri olarak da isimlendirilen bu cihazlar, penisin kavernöz gövdesinde oldukça olumlu düzeyde etkiler yaratır ve penis bölgesine giden damarların işleyişini de düzenler. Anca bu aletler, kesinlikle aşırı düzeylerde kullanılmamalıdır. Çok aşırı kullanımda erektil disfonksiyon olarak isimlendirilen iktidarsızlığa neden olabilir.

Takviye Gıdalar

Bazı besinler ve yiyecekler, penis büyütme uygulamaları arasında oldukça önemli bir yer tutar. Kan dolaşımının başarılı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan en önemli besinin muz olduğu kanıtlanmıştır. Her öğün düzenli bir halde muz tüketenlerin, penislerinin zaman içerisinde büyüdüğü görülmüştür. Bununla beraber ıspanak, soğan, fındık, somon balığı ve bitter çikolata da penis büyüten yiyecekler arasında bulunur. Bu gıdaların sürekli olarak tüketilmesi, penis boyutundaki değişikliklerin yanı sıra kalp ile beraber damar sağlığına da çok önemli düzeyde etkisi bulunur.

Penis Büyütme Egzersizleri

Genel olarak jelqing olarak da isimlendirilen penis büyütme egzersizleri, eski Mısır dönemlerinden gelme çok etkili bir penis büyütme uygulamasıdır. Düzenli bir şekilde yapılan penis büyütme egzersizleri, penis boyu ve kalınlığında çok olumlu değişikliklere yol açar. Bu tür egzersizlerin en büyük faydası yan etkilerinin çok az olması ya da hiç olmamasıdır. Penisin tahriş olması dışında yok denebilecek kadar az komplikasyon riski vardır. Her ne kadar birkaç ay içerisinde bazı değişiklikler olsa da en iyi sonuçları elde etmek için 4 ile 6 ay kadar aktif bir şekilde büyütme egzersizleri yapılmalıdır.  

Kilo Verme

Kilo problemleri olan erkeklerde penis küçüklüğü kesinlikle kaçınılmaz olacaktır. Göbek etrafında ve genital alanda bulunan yüksek orandaki yağ seviyeleri, penisin büyük ölçüde küçük görünmesine yol açar. Sağlıklı bir diye ve de günlük olarak yapılacak egzersiz yöntemleriyle verilecek kilo sonrasında penis kalınlığı ve boyutunda çok olumlu bir şekilde büyümeler meydana gelecektir.

Testosteron Takviyesi 

Testosteron takviyesinin, penis boyunun büyümesini teşvik edebilen önemli düzeydeki takviyeler olduğu bilinmektedir. Yeteri oranda klinik araştırmalar olmamasına rağmen bu uygulama da penis büyütme yöntemleri arasında bulunur.

Cerrahi Operasyon

İki tür penis büyütme cerrahisi bulunur. Bunlardan ilki, penisin iç kısmına sağlıklı yağ hücrelerinin enjekte edilmesi yöntemidir. Bu yöntemdeki amaç, penisin genişliği, çevresi ve boyutunun arttırılmasıdır. Bütün cerrahi operasyonlarda olduğu gibi penis büyütme cerrahisinde de ortaya çıkabilecek bazı riskleri vardır. Bu komplikasyonlar arasında en yaygın olan penis şeklinin bozulması ve şişliklerin meydana gelmesidir.  Penis büyütme cerrahisinde kullanılan bir başka yöntem ise vücudun farklı bir kısmından alınan sağlıklı yağ hücrelerinin, penisin üst bölümlerine aşılanması yöntemidir. Bu uygulama, minimal kesi gerektirir ve 1 yıl sonra penisi, yaklaşık olarak 2,40-2,70 cm kadar büyütebilir.

İkinci temel penis büyütme cerrahisi türü ise askıya alınabilen ligament salınımı uygulamasıdır. Bu ligament, penisi titiz bir şekilde kasık alanına doğru tutturur ve ereksiyon esnasında yeteri oranda destek sağlamaktadır. Doktor, ligamenti kesecektir ve bu durum ise penisin açısını tam manasıyla değiştirerek daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

Losyon ve Hap 

Losyon ile haplar, steroid, bazı vitamin ve de mineraller aracılığıyla penisi bir miktar büyütülebilir. Bu uygulama diğer türlere göre çok tercih edilmemektedir.

Penis Büyütmek Zararlı Mı?

Cerrahi ameliyatlarla yapılabilen penis büyütme yöntemleri harici diğer uygulamalarda büyük çaplı yan etkiler yoktur. Cerrahi operasyon ile yapılan penis büyütme prosedüründen sonra bazı ciddi yan etkiler meydana gelebilir. Bazı durumlarda ise sıkıntılı düzeyde enfeksiyonlar ortaya çıkabilir. Penis büyütme uygulamaları arasında bulunan bitkisel bazlı hapların çok yüksek dozajlarda kullanılması da yan etkilere neden olabilir. Bu tarz haplar, doktor eşliğinde kullanıldığı zaman ise herhangi bir komplikasyona yol açmaz. Ayrıca penis büyütme pompaları da aşırı düzeyde kullanılırsa penis alanında şişme ya da morarmalara sebep olabilir. Egzersiz yöntemi ile yapılan penis büyütme yönteminde de minimal düzeyde bazı yan etkiler bulunabilir.

Büyütme egzersizlerine yeni başlayan erkekler arasında en sık görülebilen yan etkilerden birisi penis alanında morarma ve kızarıklıkların ortaya çıkmasıdır. Bu problem ise genel olarak ilk 24 ile 48 saat içerisinde ortadan tamamen kaybolurlar.  Bu gibi yan etkiler, penis bölgesine çok daha az baskının gerekliliğini ya da ısınma egzersizlerinin daha fazla düzeyde zaman alması gerekliliğinin en temel işaretidir. Bir diğer problem ise penis alanında görülebilen sıkıntılı döküntülerdir. Döküntüler genel olarak, penis alanına gerektiğinden daha az yağlama yapıldığının bir işareti olarak ortaya çıkar. Kaşıntıya neden olabilecek kırmızı ve küçük bir leke olarak görünebilir. Bölgeye, zeytinyağı ya da hindistan cevizi yağı gibi sağlıklı olan bitkisel yağlar sürülerek bu gibi komplike durumlar en aza indirilebilir.

Powered by